BazaFirm.net ::: Ogólnopolski Darmowy Katalog Firm i Instytucji ::: BazaFirm.net online:2 /

Baza Firm-Katalog Firm i Instytucji-baza firm, katalog firm, oferty handlowe, przetargi, informacje o przetargach


strona główna
dzisiaj jest: czwartek, 30 listopada 2023 r. 334 dzień roku         imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

| Informacje Gospodarcze | O KATALOGU | REGULAMIN | KONTAKT | DODAJ FIRMĘ |

WYSZUKIWARKA FIRM:
wybierz województwo: wpisz szukane słowo:
wg. nazwy:
A  B  C  Ć  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  Ń  O  P  Q  R  S  Ś  T  U  V  W  X  Y  Z  Ź  Ż 

Quedex


Opis:
Historia firmy Quedex sięga roku 1993, jakkolwiek wcześniej, od roku 1986 pod inną nazwą część naszego zespołu pracowała jako elektronicy i programiści mikrokontrolerów przemysłowych serii 8051 i kontrolerów opartych na różnych systemach komputerowych.

Jeszcze dziś możemy się poszczycić programowaniem komputerów C-64, a w latach 1987-1997 komputerów Amiga, Apple, Atari ST i kontrolerów opartych na układach motorola serii 68xxx. Blisko 100% oprogramowania tworzonego przez nasz zespół było powstało w języku maszynowym.

Jednym z godnych wskazania prac był system operacyjny czasu rzeczywistego MQ-DOS, który powstał w 1994 roku bazując na procesorach Motorola 68000, a który funkcjonuje do dziś u wielu z naszych klientów. Na bazie MQ-DOS powstała następnie baza danych napisana całkowicie w kodzie maszynowym.

Nasz zespół wykształcony zarówno w dziedzinie programowania, projektowania przestrzennego, elektroniki, handlu i zarządzania był zawsze zafascynowany nowoczesną technologią i zastosowaniem techniki w różnych dziedzinach ludzkiego życia.

W roku 1995 firma Quedex stała się firmą handlowo usługową. Od samego początku świadczącą usługi sprzedaży, projektowania CAD/CAM/3D, profesjonalnego serwisu i wysoko wyspecjalizowanej obsługi studiów telewizyjnych, Quedex był też jednym z pierwszych w polsce studiów animacji na potrzeby telewizyjne i jedną z pierwszych firm w pełni zaangażowanych w nowoczesną technikę i płynące z niej nieograniczone możliwości.

Obecnie jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznych firm obsługujących rynek specjalizownych laserów, rynek grawerski, prototypowy, rynek laserowych i dotykowych skanerów 3D, profesjonalnych aplikacji CAD/CAM/3D oraz specjalistycznych systemów wizyjnych oraz montażowych.

W zakresie sprzedaży oprogramowania i integracji systemów współpracujemy bardzo blisko z wieloma uznanymi w świecie partnerami – między innymi: Autodesk, disceet, Alias, Digital Workshop, Intelli Korea, Picasoft , Robert Mc Neel & Associates, Cambridge Animation Systems, Adobe, Delcam, Intel, Maxtor, Newtek, ArtVps, ATS Informatica Grafica , Cebas, Chaos Group, Digimation, Macromedia, Master Solutions, LuxxTechnik, Model Master, RealViz, SplutterFish, TechSmith, Virtools i wieloma innymi.

W systemach specjalizowanych aplikacji 3D, skanerów, wideo, montażu nieliniowego, kluczowania, podglądu i zapisu jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu uznanych producentów - Roland, Immersion Corporation, Newtek, Realsoft, Advanced Rendering Technology.

W przeszłości zdobyliśmy między innymi następujące tytuły i certyfikaty: Autodesk product suport certificate, Alias premier reseller, dwukrotnie - discreet „best reseller” w roku 2001 i w roku 2004 ponownie „best reseller”, jesteśmy autorami wielu wydanych w polsce publikacji książkowych o tematyce 3D i materiałów edukacyjnych publikowanych w czasopismach specjalistycznych. Quedex realizował szkolenia i dostawy sprzętu dla największych – znanych na świecie - studiów filmowych i stacji telewizych. W naszym zespole znajdują się również nauczyciele, tłumacze i wykładowcy uniwersyteccy. Posiadamy też ciekawe potfolio obejmujące wykorzystanie dystrybuowanego oprogramowania – wykonane i oprogramowane przez Quedex prezentacje multimedialne produktów i systemów, zarówno wykonane na potrzeby własne jak i dla wielkich światowych koncernów.

Branża prototypowania i skanowania obsługiwana przez naszą firmę obejmuje zaawansowaną technologię mechaniczną i laserową. W tym zakresie firma Quedex jest wyłącznym dystrybutorem firmy Roland, Immersion Corporation, Picasoft oraz dystrybutorem firmy Robert Mc Neel & Associates. Zapewniamy naszym klientom zaawansowane urządzenia, profesjonalne szkolenia i jako wyłączny dystrybutor firmy Necumer – również profesjonalne materiały prototypowe do obróbki skrawaniem. Dzięki bogatej gamie skanerów i digitizerów specjalizujemy się również w skanowaniu 3D i inżynierii odwrotnego prototypowania.

Branża grawerska obejmuje mechaniczne systemy grawerujące Roland, systemy laserowe CO2 firmy Laser Tools & Technics oraz systemy znakujące do metali oparte na technologii YAG i Ytterbium firmy TELESIS. Prowadzimy zaawansowane szkolenia grawerskie, świadczymy stałe usługi serwisowe dla największych fabryk w naszym kraju oraz opracowaliśmy kilka patentów nowych technologii dla branży laserów oraz grawerek mechanicznych. Prowadzimy zaawansowany serwis wszystkich dostarczanych przez nas urządzeń – w tym serwis laserów i galwanoskanerów – jako autoryzowany serwis firmy Roland.

Ciągle prowadzimy stosowne działania w zakresie prewencji i ochrony środowiska naturalnego kładąc nacisk w naszej pracy na właściwe zastosowanie systemów filtracji zanieczyszczeń - zarówno w naszej firmie, jak i w firmach naszych klientów.Oferta:
Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładamy starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i określone przez producentów normy.

Kontakt:
Miejscowość: Sierosław
Adres: Bukowska 14
Poczta: 62-080 Tarnowo Podgórne
Telefon: 061 8963802
Telefon kom.:
Fax: 061 8963900

Adres E-mail: biuro@quedex.com

Adres WWW: www.quedex.com


| STRONA GŁÓWNA | O KATALOGU | REGULAMIN | KONTAKT | DODAJ FIRMĘ |

© 2001-   BazaFirm.net     All rights Reserved.
Created by: VIRTUALIS